Naše značky

Ashleigh & Burwood London

Společnost Ashleigh & Burwood London byla založena v Londýně v roce 1993.

Její speccializací jsou bytové parfémy a výroba moderních esenciálních vůní, které splňují nejen podmínky parfému, ale také čistí vzduch, aromatizují a obohacuje atmosféru našeho domova. Protože svět neustále prochází změnami, i výrobci této značky neustále inovují a přicházejí se stále novými a lepšímybytovými vůněmi. Nejúčinější provonění prostoru Vám zajistí katalytické lampy, příjemné decentní aroma vám přinesou vonné difuzéry nebo svíčky.

Všechny produkty Ashleigh & Burwood London jsou originální, ale jsou často kopírovány i jinými výrobci, takže se vám mohou zdát povědomé. Pro výrobu se používají vůně a parfémy těch nejlepších firem a tím je zaručena jejich kvalita. Navíc všechny produkty procházejí pečlivou kontrolou a celá fáze výroby je testována – od návrhu, vývoj až po konečnou výrobu. S výrobky značky budete zcela jistě spokojeni, tak jako všichniostatní zákazníci po celém světě.

Julia Knight

Elegance, luxus a pestrost… to je Julia Knight. Nová značka v našem obchodě, která má nejen tvář, ale i duši a tou je sama paní Julia Knight.

Rodačka z Chicaga, nadšená cestovatelka, vystudovala školu v americkém Providence a pak i v Paříži. V té době už začala hledat svou múzu, cestu po které se bude ubírat její umělecký duch, co v ní hluboko dřímal a čekal jen na tu správnou příležitost. Julia odstartovala svou kariéru za kosmetickým pultem u Bloomingdale, kde pilovala svůj zájem o módu a luxusní výrobky. Její hvězda začala stoupat a ona začala působit v oblasti marketingu u Revlonu a Esteé Lauder International.

Život jí zavedl do Minneapolis na výkonnou pozici v Thymes a Minnetonka Inc. Zlom nastal po neúspěšné pracovní cestě do Minturn v Coloradu. Julia se nevzdala, postavila se na vlastní nohy a dala průchod svému talentu.

Tím vdechla život značce Julia Knight, která byla původně založena pod jménem Stampede v roce 2001. Inspiraci sbírala kdekoliv, ať už v ulicích Manhatnu nebo rozhovorem s řemeslníkem v Itálii a Indii, dlouhou procházkou v přírodě. To vše dokáže promítnout do domácích potřeb, které vznikají v jejích rukou. A proč zrovna domácí potřeby? Julia je milovnicí domácích večírků a chce, aby si to každý užíval jako ona, aby si každý mohl uspořádat perfektní párty.

Všechny její výrobky tácy, mísy, podnosy a mnoho dalšího přímo září zářivými barvami. Které jsou vytvořené dokonalou souhrou smaltu a perleti v neodolatelných odstínech. Julia zhotovuje výrobky převážně z hliníku a oceli, vždy se jedná o přesnou ruční práci. Julia Knight dostala cenu Academy Awards celebrity goodie bag 2005 za růžový kožený koktejlový shaker.

Möve

Möve byla založena roku 1927 jako značka froté a to také zůstalo jejím hlavním odvětvím.

Produkty z froté se značkou Möve se vyrábějí pouze a jen v Německu a mají ty nejvyšší německé standardy. Výrobu i logistiku zajišťuje továrna firmy v Großschönau (Sasko), v místě protkaném tradicí - zde se v období baroka scházeli obchodníci s damaškem z celé Evropy. Právě tady v Großschönau byl roku 1856 sestaven první tkalcovský stav; a tak se toto městečko stalo důležitým centrem pro výrobu a tkaní froté. Dnes již 30 Jacquardových stavů společnosti Frottana tká výrobky z froté, jako například ručníky, koupelnové předložky a župany. Společnost, v tomto sektoru unikátní, je se svými 240 zaměstnanci odpovědná za celý cyklus výroby od vytváření látky po její tkaní a konečné úpravy - to vše v její vlastní továrně. Společnost Möve má v této branži bohaté zkušenosti a odborné znalosti díky svému týmu místních profesionálních tkalců a odborníků přes textil. Část produkce a zázemí společnosti najdete i v sousedním českém Varnsdorfu. Společnost Möve dává práci mimo jiné i desítkám českých lidí bydlících v tomto i pro nás typickém textilním regionu.

Vyrábíme naše luxusní froté výrobky pouze v Německu, protože jen tady, v našich moderních továrnách a se znalostmi našich pracovníků, můžeme mít jistotu vysoké kvality našich výrobků. Jsme si vědomi naší dlouhé tradice, avšak nestojíme zaseknuti v jednom bodě, protože chceme našim zákazníkům nabídnout nejen elegantní ručníky nebo župany, ale celý luxusní koncept pro jejich ložnice a koupelny. Všechny produkty, které zde vytvoříme jsou tedy vysoce kvalitní a navíc s moderním a sofistikovaným designem.

Norbert H. Vossen - ředitel společnosti

Möve také už po několik let používá bambusovou viskózu. Ručníky nebo župany z tohoto obnovitelného panenského materiálu jsou hedvábně měkké na dotek a vypadají úžasně. Vlákno bambusu má lepší schopnost absorbovat než tradiční bavlna, rychle schne, přirozeně dýchá a má antibakteriální vlastnosti.

Společnost Möve neustále investuje do metod, které by inovovaly výrobu. Proto se nyní může honosit unikátním digitálním strojem pro tisk na textil, který se používá k tisku jednotlivého designu v úžasných barvách na froté nebo velur (samet). Je to úplně nový koncept: už není nutné mít drahé šablony k tištění vzorů - vše se to zvládne za použití posledních digitálních technologií. To také znamená, že se dá jednoduše vyrábět i menší počet výrobků, konkrétně již od 100 kusů. Möve tuto novou technologii používá pro plážové osušky a dětské kolekce. Stejně jako ručníky nebo látku na župany, je možné digitálně potisknout například koupelnové předložky nebo sprchové závěsy. V roce 2011 si našla digitální výroba cestu i do módních kolekcí.

Lene Bjerre

Dánská firma Lene Bjerre Design byla založena v roce 1975 designérkou Lene Bjerre.

Její produkty jsou inspirovány fascinující přírodou okolí dánského Jutlandu, její proudukty dnes najdete již po celém světě. Proměnlivost přírody a změny ročních období jsou nekonečnou inspirací pro jejich kreativní tým a hrají klíčovou roli v tvorbě produktů, které spojují charakteristické znaky. Na počátku firma začínala ruční výrobou stínidel na lampy. Kvalita a originalita stínidel si rychle našla své příznivce a velmi dobře se prodávala. V 70. a 80. letech, kdy byl interiérový design v zárodku, začala firma postupně rozšiřovat své portfolio. Díky kreativitě, originalitě, nadšení a obrovské píli se firma Lene Bjerre Design stala v Dánsku lídrem na trhu v oblasti interiérového designu a je jím dodnes. Vždy na jaře a na podzim přichází Lene Bjerre s novou kolekcí a neustále se snaží přizpůsobovat trendům moderní doby. Vždy upřednostňují kvalitu nad kvantitou, a tím si Lene Bjerre zachovává své věrné zákazníky.

V našem portfoliu najdete opravdu velký výběr ineriérových doplńků a bytových dekorací. Dánská firma Lene Bjerre přináší dvakrát do roka nové a nové nápady, jak vylepšit svoje bydlení. máte-li rádi severský design s nádechem romantiky, pak jsou výrobky této firmy pro vás právě tím pravým. Přijďte se tedy podívat do našeho obchodu, jsme si jisti, že si určitě vyberete. Značka Lene Bjerre je zajímavá nejen svým designem, ale určitě vás nadchne i kvalita zpracování a smysl pro detail.

BALMUIR

Představuje špičku v oblasti bytového designu. Společnost je zaměřena na výrobu doplňků z bůvolí kůže, kašmíru, mohéru a lnu

BALMUIR se velmi rychle po svém založení stal jednou z nejoblíbenějších značek luxusních lifestylových designerů. Finský rodinný podnik, který provozuje paní Heidi Jaara, byl založen v roce 2007. BALMUIR se specializuje na exkluzivní výrobky, jako jsou ručně vyráběné svíčky s kovovými a sametovými povrchy, mohérové a kašmírové šátky a šály, lněné bytové textilie, stejně jako předměty pro exkluzivní interiéry vyrobené z kvalitní bůvolí kůže. Všechny výrobky jsou vyráběny ručně v limitovaných sériích v renomovaných malých rodinných podnicích s vysokými etickými a ekologické principy.

Výrobky pod značkou BALMUIR jsou dostupné v téměř 40 zemích, včetně Finska, Švédska, Norska, Dánska, Německa, Francie, Itálie, Švýcarska, Ruska, USA, Velké Británii, Hong Kongu, Jižní Koreji a Japonsku - no a teď také u nás.